پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398
آیین گلبانگ انقلاب با حضور فرماندار دشتستان (کدخبر: 1872)
آیین گلبانگ انقلاب با حضور فرماندار دشتستان


       به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، آیین گلبانگ انقلاب اسلامی با حضور فرماندار شهرستان، امام جمعه برازجان، معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی ، جمعی از مسئولین شهرستانی و دانش آموزان در دبیرستان استعدادهای درخشان امام خمینی (ره) شهر برازجان برگزار گردید.
 
       در این برنامه فرماندار دشتستان گفت: انقلاب اسلامی ایران آغازی برای دگرگونی های بزرگ ، اساسی و بنیادی مملکت عزیزمان ایران بود. برای درک بهتر واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، بایستی شرایط، وضعیت و شاخص های توسعه ای ایران پیش از انقلاب اسلامی بررسی کرد و سپس همه ی آن شاخص ها پس از گذشت چهل سال، بررسی و تعیین جایگاه نمود.
 
       ارسلان زارع همچنین افزود: عقب ماندگی علمی، فناوری و آموزشی کشور ایران در دوران قبل انقلاب، برای ایرانیان با سابقه فرهنگی و تمدنی بزرگ، بسیار آزار دهنده بود.
 
       دکتر زارع ادامه داد: یکی از مهمترین آرمان های انقلاب اسلامی استقلال بود. استقلال در همه عرصه های سیاسی، تکنولوژی، علمی و فناوری.
 
       فرماندار دشتستان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: پیش از انقلاب اسلامی نزدیک به ۷۰ درصد بزرگسالان کشور بی سواد بودند و کمتر از ۴۰ درصد کودکان می توانستند به مدرسه بروند. اکنون رقم باسوادی کشور از ۹۰ درصد هم بیشتر شده است. پیش از انقلاب اسلامی ۱۵۴ هزار نفر دانشجو در سراسر کشور تحصیل می‌کردند آنهم در چند شهر بزرگ اما حالا چهار میلیون دانشجو در سراسر استان های کشور مشغول تحصیل هستند. نرخ سواد در سال ۱۳۵۵ از ۴۷ درصد به ۹۴ درصد رسیده است.
 
       دکتر زارع در بخش پایانی سخنان خود گفت: سرعت پیشرفت علمی در ایران بر اساس گزارش محافل علمی بین‌المللی، یازده  برابر سرعت متوسط رشد علم در جهان است. ایران امروز به رتبه ۱۲ علمی جهان دست یافته است در حالیکه در سال ۱۳۵۵ رتبه ۵۲ جهان بوده است اکنون تعداد دانشجویان مقطع دکترا و تخصصی ۶۰ برابر بیش از انقلاب اسلامی است.   1397/11/13 12:55        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )