یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار دشتستان : پژوهش رکن موثر توسعه است. (کدخبر: 1869)
فرماندار دشتستان : پژوهش رکن موثر توسعه است.


       به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور فرماندار شهرستان ، معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، رییس دانشگاه و جمعی از اساتید ، پژوهشگران و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار گردید.
 
       فرماندار شهرستان در این آیین ضمن تبریک هفته پژوهش گفت : همه شما به واسطه تناسب فعالیت های پژوهشی اتان میدانید که پژوهش به عنوان یک رکن اساسی در عرصه اعتلای آموزش ، دانش و علم نقش بی بدیلی در توسعه هر جامعه  و کشور دارد. از این سبب در یک بررسی اجمالی در شناخت عوامل موثر در توسعه یافتگی کشورهای توسعه یافته ی دنیا اعم از مغرب زمین و مشرق زمین مانند کره جنوبی ،سنگاپور و در بعضی موضوعات هندوستان ، پژوهش نقش و جایگاه رفیعی هم نزد افکارعمومی بویژه در اقشار علمی ، آموزشی و مراکز آموزش عالی داشته است.
 
       دکتر ارسلان زارع در ادامه افزود : از این رو سهم بودجه ای پژوهش این کشورها نسبت به  کشورهای در حال توسعه مثل ایران یک فاصله وجود دارد که بیانگر  مفهوم توجه است. وی خواستار توجه  و نقش آفرینی بیشتر دانشجویان ، اساتید و مراکز علمی در انجام کار پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی در راستای توسعه صنعت و تبدیل خلاقیت به کار شد.
 
       شایان ذکر است در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر دانشجویی و اساتید برجسته تقدیر شد و از نمایشگاه این دستاوردها بازدید به عمل آمد.   1397/9/28 12:58        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )