پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398
فرماندار دشتستان خواستار آموزش حقوق اجتماعی نابینایان شد. (کدخبر: 1857)
فرماندار دشتستان خواستار آموزش حقوق اجتماعی نابینایان شد.       به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار دشتستان در همایش روز جهانی عصای سفید که در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد، ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این مراسم به خصوص انجمن نابینایان دشتستان گفت: این گردهمایی امروز به مناسبت 15 اکتبر روز جهانی نابینایان و عصای سفید است. عصای سفید از زمان جنگ جهانی اول به عنوان نمادی برای نابینایان شناخته شد و طی چند دهه در بیشتر کشورهای جهان گسترش یافت.

       دکتر ارسلان زارع در بخشی دیگر از سخنان گفت: تلاش و کوشش و امید به زندگی خوب نابینایان و رشد و پیشرفت آن ها در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، هنری ، فرهنگی ، ورزشی و شغلی علاوه بر اینکه موجب آرامش، اعتماد به نفس و عزت نفس و استقلال خودشان می شود، زمینه آموزش و انتقال مفاهیم درس زندگی به افراد بینا و جامعه نیز می گردد. پدر شعر فارسی رودکی بزرگ نیز از جمله انسان های فرهیخته ای بود که ثابت کرد، نابینایی مساوی شکست و خزان زندگی نیست.

       فرماندار دشتستان در بخش پایانی گفت: آموزش قانون و مقررات عصای سفید بایستی در مدارس صورت گیرد و حقوق اجتماعی نابینایان بیشتر به رسمیت شناخته شود. از سازمان های مردم نهاد دشتستان انتظار دارم در این راستا تلاش نمایند.


       ییس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان ضمن گرامیداشت روز عصای سفید گفت: وظیفه ی همه ما فراهم کردن فرصتی است تا عزیزان روشندل بتوانند استعدادهای خود را در جامعه به رخ بکشند. 


      حمید انصاری افزود: کتابخانه صوتی ظرفیت خوبی است که دسترسی نابینایان عزیز به کتب موردنیاز را آسان نموده، در این کتابخانه با تبدیل کتاب های نوشتاری به صوتی آنها را در اختیار عزیزان روشندل قرار می دهند.

 
       ابوالقاسم صیادی، مشاور و مدرس روانشناسی با اشاره به تاثیر آموزش مهارت های زندگی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: امروز با نگاه به وضعیت و سیر پیشرفت معلولین و نابینایان درمی یابیم که معلولیت هیچگونه سنخیتی با محدودیت ندارد و ناتوانی ناکارآمدی نیست، مسئولین و تمام افراد جامعه باید این مسئله را درک کنند.

       وی با بیان این نکته که در بحث آموزش هنوز راه طولانی در پیش داریم، تاکید کرد: ما باید آموزش هایمان را به گونه ای انجام دهیم که هیچ کودک معلولی از مادری متولد نشود و کمک کنیم تا معلولیت متوقف شده و معلولین به سمت رشد و پیشرفت در زندگی شخصی و اجتماعی خود پیش بروند. 


       فاطمه کاووسی، مسئول بخش نابینایان کتابخانه شهید بهشتی اظهار داشت: روز جهانی عصای سفید را به تمام روشندلان جهان تبریک می گویم.

       وی افزود: برای اینکه یک نفر خوب ببیند باید دلش را پر از نور کند.


       کاووسی اذعان داشت: خیلی سپاسگزارم از همه مسئولینی که در این سالها با ما همکاری نمودند و از تمامی شما عزیزان می خواهم که نگاه شما به روشندلان یک نگاه مثبت و به دور از تبعیض باشد. 


 
   1397/7/17 22:43        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )