یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار دشتستان : نتیجه قیام کربلا احیای ارزش های دینی بود . (کدخبر: 1850)
فرماندار دشتستان : نتیجه قیام کربلا احیای ارزش های دینی بود .       به گزارش روابط عمومی فرماندار ی دشتستان، همایش میثاق عاشورائیان در محل سالن اجتماعات کانون امام خمینی (ره) برازجان، با حضور فرماندار دشتستان، مدیر کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ، امام جمعه برازجان ، رئیس شورای هیأت های مذهبی و هیأت های مذهبی شهرستان، برگزار گردید.

       فرماندار دشتستان در این همایش گفت: مهمترین هدف امام حسین (ع) در قیام کربلا، اصلاح جامعه و امت محمدی، امر به معروف ، نهی از منکر ، احیای سنت پیامبر (ص) ، مبارزه با جهل و اجرای عدالت بود.

       دکتر ارسلان زارع افزود: از آنجایی که از زمان واقعه ثقیفه ، زمینه های فاصله گرفتن امت از سنت رسول الله فراهم شد و در دوره ی حکومت معاویه، انحراف به اوج رسید، برای احیای ارزش های دینی لازم بود، این قیام صورت گیرد. نقش و نتیجه این قیام و نهضت بزرگ برای احیای ارزش های دینی نه فقط برای سال 61 هجری یا صدر اسلام بود، بلکه برای همه ی اعصار و دوران های تاریخی نتیجه بخش بوده است، به طوری که تشیع و حیات دین مبین اسلام متأثر از آن است.

       فرماندار دشتستان در بخشی دیگر از سخنان به لزوم استفاده بهینه از فرصت تجمعات و مراسمات ایام محرم برای تقویت وحدت ، انسجام و همدلی، اشاره کرد و گفت: خطیبان، وعاظ، مداحان و دست اندرکاران مراسمات سوگواری امام حسین (ع) و یاران با وفایش باید در راستای وحدت مردم کوشا باشند و ضمن درک وضعیت امروز جامعه و کشور، برای تحقق منویات و فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، فلسفه قیام کربلا را تبیین نمایند.
   1397/6/21 23:28        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )