شنبه 27 بهمن 1397
جلسه مدیریت بحران دشتستان با حضور معاون استاندار (کدخبر: 1824)
جلسه مدیریت بحران دشتستان با حضور معاون استاندار


       به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با حضور معاون امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان، امام جمعه برازجان، مدیران آب استان، رؤسای شوراهای اسلامی بخش ها و شهرهای شهرستان و اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
       معاون امور عمرانی استانداری بوشهر در این جلسه گفت: بر اساس مشکل پدید آمده در تأمین آب تأسیسات بوشیگان کازرون ، تلاش مستمر صورت می گیرد تا چالش جدی پدید آمده حل گردد.
       دکتر مهرداد ستوده در ادامه گفت: برای حل مشکل فوری آب دشتستان به ویژه شهر برازجان راهکارهایی اتخاذ گردیده که طی هفته جاری اجرایی می شود.
       ایشان افزود برای کاهش وابستگی آب آشامیدنی ، دولت مجوز 85 هزار متر مکعب استحصال آب از آب شیرین کن را صادر کرده است که با به بهره برداری رسیدن تعدادی از آب شیرین کن های در دست اجرا، قطعا مشکلات کمبود آب حل می گردد.
       فرماندار دشتستان نیز در این جلسه ضمن بیان مشکلات جدی ایجاد شده در تأمین آب آشامیدنی دشتستان به دلیل افزایش برداشت بی رویه آب توسط باغداران شهرستان کازرون در خصوص اقدامات انجام شده و توافقات صورت گرفته با مسئولان استان فارس و شهرستان کازرون سخن گفت و اظهار امیدواری نمود در روزهای آتی با جمع آوری موتور پمپ های غیرمجاز در مسیر رودخانه شاپور کازرون، وضعیت آبرسانی به دشتستان بهتر شود.
       دکتر ارسلان زارع از بردباری و همکاری مردم شهرستان صمیمانه تشکر و قدردانی کرد و خواستار ادامه همکاری های خود برای روزهای آینده تا رفع مشکل شد.
       شایان ذکر است در این جلسه برای افزایش آب ورودی به شهر برازجان با تصویب شورای هماهنگی مدیریت بحران مقرر گردید شهرستان دشتستان از خط کوثر سهمیه بیشتری دریافت کند. به این خاطر ظرف یک هفته عملیات اجرایی روی خط صورت می گیرد. علاوه بر چاه های در حال حفاری مقرر گردید ده حلقه چاه جدید آب برای شهر برازجان به زودی حفاری و وارد شبکه گردد.
       تصمیماتی برای کاهش مشکلات آب آشامیدنی سایر شهرهای دشتستان نیز اتخاذ گردید و تأکید بر اجرای آنها در اسرع وقت شد.   1397/4/16 13:09        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )