یکشنبه 05 خرداد 1398
پروژه جدید تامین آب آشامیدنی دشتستان طراحی شد (کدخبر: 1816)
پروژه جدید تامین آب آشامیدنی دشتستان طراحی شد


       به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای تامین آب آشامیدنی شهرستان دشتستان ، پروژه جدید با ظرفیت روزانه 45 هزار متر مکعب طراحی شده است.           
       مهندس کیقباد یاکیده ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه برازجان و با حضور دکتر مهرداد ستوده سرپرست معاونت هماهنگی امور استانداری بوشهر ، دکتر ارسلان زارع فرماندار دشتستان ، معاونین فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان گفت : عبور از بحران کم‌آبی با مشارکت همگانی امکان پذیر است . وی افزود :طرح سازگار با کم‌آبی برنامه‌ریزی و عملیاتی شده که رعایت بهینه مصرف آب آشامیدنی نیاز به عزم عمومی و مشارکت همگانی دارد.
       وی، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران  به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) اشاره و تاکید کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) بیان کردند که اگر کسی با شکم سیر بخوابد ولی همسایه او گرسنه باشد به خدا ایمان نیاورده است که این مهم در مورد آب آشامیدنی صدق می‌کند که لازم است همسایه آبدار به یاد همسایه بی آب باشد.
       مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر پرهیز از اسراف در استفاده از آب آشامیدنی گفت: برای یک ملت سه عامل انسجام، اتحاد و مشارکت امری مهم و ضروری است که در این راستا باید  مشارکت در صرفه‌جویی آب و پرهیز از اسراف مورد توجه باشد. 
       یاکیده با تاکید بر توجه به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر افزود: باید  به دیگر در رعایت بهینه مصرف آب و پرهیز از اسراف در راستای امر به معروف و نهی از منکر متذکر شویم.
       وی، کاهش فشار آب و عدم استفاده از پمپ‌ برای برداشت آب از شبکه توزیع را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: مشترکان آب باید زمان برداشت آب  در بخش‌های مختلف کوتاه کنند. 
       مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر استفاده از شیرهای کاهنده مصرف خاطر نشان کرد: استفاده از شیر، دوش، فلاش تانک کم مصرف و نصب شناور بر روی مخازن باید مورد توجه مردم قرار بگیرد.
       مهندس یاکیده از تکمیل حفر و تجهیز چاه آب در دشتستان خبرداد و بیان کرد: به زودی چاه آب جدید که حفاری و تجهیز شده وارد مدار تولید قرار می‌گیرد و بخشی از کمبود آب دشتستان را جبران می‌کند.
       وی، با اشاره به تکمیل مطالعات تامین آب جدید در دشتستان بیان کرد: بر این اساس  طرح تامین آب آشامیدنی با ظرفیت 45 هزار متر مکعب در روز از طریق نمک زدایی اجرایی می‌شود.   1397/3/11 18:12        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )