شنبه 27 بهمن 1397
فرماندار دشتستان: اولویت مجمع سلامت دشتستان در سال جاری ،تلاش در راستای اصلاح شیوه زندگی است. (کدخبر: 1809)
فرماندار دشتستان: اولویت مجمع سلامت دشتستان در سال جاری ،تلاش در راستای اصلاح شیوه زندگی است.


       به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، مجمع سلامت شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، معاونین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بخشداران، شهرداران ، نمایندگان سازمان های مردم نهاد و سایر اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
       در این جلسه فرماندار دشتستان اظهار داشت: از نخستین سال هایی که توسعه یافتگی جوامع و کشورها آرمان مردم دنیا شد، شاخص توسعه انسانی از جمله امید به زندگی ، مهمترین رکن و محور فرآیند توسعه شناخته شد. برای تحقق این آرمان و هدف متعالی همه ی نهادها و سازمان ها ، اعم از دولتی و غیردولتی در حوزه های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی نقش اساسی در ارتقای شاخص های سلامت داشته اند. این مهم را تحقیقات و پژوهش ها به اثبات رسانده اند.
       دکتر ارسلان زارع در ادامه افزود: سند جامع سلامت زمینه مشارکت پذیری فعالانه و ساختارمند افراد، خانواده ها و مردم را فراهم می آورد.

      رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست مجمع سلامت شهرستان دشتستان اظهار داشت:پیشگیری، همواره اصلی اساسی ،جهت عدم ابتلا به بیماریها است. و برای کاهش آمار بیماریها و سالم شدن جامعه، باید  فرهنگ خود مراقبتی و رعایت بهداشت عمومی در جامعه نهادینه شود.
      دکتر سعید  کشمیری در ادامه افزود: اجتماعی شدن سلامت مفهومش این است که همه اقشار جامعه در پیشبرد اهداف حوزه سلامت، حضور موثر داشته باشند. 25 درصد از مرگ و میر ها در استان بوشهر ناشی از تصادفات، بیماریهای غیرواگیر مثل سرطان و غیره است که باید تلاش کنیم این آمار کمتر شود. 
      معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرنیز در این جلسه گفت:  برای تامین سلامت مورد نیاز جامعه به مشارکت مردم احتیاج داریم و آحاد جامعه باید برای تحقق جامعه سالم تلاش کنند.
     دکتر خواجه ئیان بیان داشت:  ترویج سبک زندگی سلامت محور را مهم‌ترین عامل در افزایش سلامت اعلام کرد و گفت: توجه به امر سلامت باید در تمام جامعه نهادینه شود.
     رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: اقدامات ارزشمند زیادی در سال های اخیر در حوزه بهداشت و درمان انجام شده و کارهای بزرک دیگری در حال انجام است.
     دکتر ماریا خویش دوست همچنین گفت : امروزه با روی آوردن مردم به زندگی ماشینی و کم تحرکی، شاهد بروز بیماریهای مختلفی ناشی از چاقی و غیره هستیم و باید طوری برنامه ریزی کنیم که مردم فرهنگ خود مراقبتی را پذیرفته و اجرایی کنند.

   1397/2/25 22:04        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )