شنبه 27 بهمن 1397
فرماندار دشتستان : همگان باید اجرای طرح سازگاری با کم آبی را جدی بگیرند (کدخبر: 1808)
فرماندار دشتستان : همگان باید اجرای طرح سازگاری با کم آبی را جدی بگیرند


     به گزارش روابط عمومی  فرمانداری ، جلسه کارگروه آب و کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دشتستان به ریاست فرماندار شهرستان  و با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیر شرکت تعاونی روستایی استان،معاونین فرماندار ، بخشداران ،امام جمعه آبپخش،اعضای کارگروه، نمایندگان خانه کشاورز شهرستان و جمعی از کشاورزان و باغداران در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.
     فرماندار شهرستان در این جلسه گفت : دولت تدبیر و امید برای مدیریت بحران آب ، طرح سازگاری با کم آبی را در دستور کار خود قرار داده است.لذا ، در سطح شهرستان نیز باید بر اساس این طرح کوشش کنیم تا با مدیریت بهینه مصرف و استفاده از تکنولوژی به ویژه اجرای طرح های آبیاری تحت فشار با تحمل آسیب ها و خسارات کمتر استمرار معیشت مردم به ویژه کشاورزان را تضمین نماییم و همگان باید در اجرای آن مشارکت نمایند.
  دکتر ارسلان زارع با تاکید بر اجرای پهنه بندی الگوی کشت توسط کشاورزان از جهاد کشاورزی و آب منطقه ای خواست تا در صورت عدم رعایت ، برخورد قانونی لازم به عمل آورند.
    فرماندار دشتستان از کشاورزان و باغداران شهرستان خواست تا با همکاری های بیشتر در توزیع آب نخیلات از هدر رفت آب جلوگیری نمایند.
   دکتر زارع در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت : در توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال جاری ، طرح های منابع آب از اولویت برخوردارند.
   مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز گفت : طرح تحول کشاورزی ( طرح نخلستان ) از مهمترین طرح های وزارت جهاد کشاورزی و قرارگاه اقتصاد مقاومتی است که در شهرستان دشتستان در حال اجراست.
    مهندس محمد تقی منوچهری همچنین گفت : مطالعات 8700 هکتاراز اراضی بخش شبانکاره به زودی پایان می یابد.
    وی افزود : مطالعات 2400 هکتار اراضی بخش سعدآباد و 7700 هکتار اراضی بخش آبپخش نیزانجام شده است .
      مدیر عامل  شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه گفت : شبکه آبیاری نخلستان های آبپخش به 4 منطقه تقسیم شده است که در طی 75 روز یک دوره آبیاری تمام می شود.
  مهندس شاهپور رجایی همچنین افزود : آبرسانی به کانال های 1 و 2 از جمله وظایف شرکت آب منطقه ای است ،که در مدیریت توزیع آن کشاورزان و تشکل های آب بران  باید مشارکت جدی داشته باشند.
   شایان ذکر است در این جلسه امام جمعه آبپخش ، رییس شورای اسلامی شهرآبپخش و نماینده خانه کشاورز به نمایندگی از کشاورزان به ایراد سخن پرداختند.   1397/2/24 17:25        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )