جمعه 02 فروردین 1398
فرماندار دشتستان:امروز روز میثاق ملی ایرانیان و نمایش باشکوه وحدت ملی است. (کدخبر: 1776)
فرماندار دشتستان:امروز روز میثاق ملی ایرانیان و نمایش باشکوه وحدت ملی است.      به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار دشتستان در سخنرانی خود پس از ر اهپیمایی پرشور مردم شهر برازجان ضمن تشکر و تقدیر از آنان و همه ی مردم شهرها ، بخش ها و روستاهای شهرستان گفت: امروز روز 22 بهمن است. روز پیروزی ملتی بزرگ بر استبداد و استکبار است. امروز روز میثاق ملی ایرانیان و روز نمایش باشکوه وحدت ملی است. امروز ایرانیان همیشه سرفراز در جای جای این مملکت پهناور و غرورآفرین، با انسجام و وحدت بی نظیر، آزادی خود را یک بار دیگر جشن گرفتند.
      دکتر ارسلان زارع افزود: ملت بزرگ ایران به خوبی می دانند که کرامت و عزت امروز آنان در جهان، مرهون عنایات خداوند عزوجل ، وحدت و انسجام ملی آنان و مرهون رهبری های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (قدس سره شریف) ، شهدای انقلاب اسلامی و مدیریت و تدابیر امروز رهبر معظم انقلاب و همدلی مسئولان و خدمتگزاران به مردم است.
     وی همپنین اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران، سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه و جهان اسلام بود. با اندک تاملی می توان به نتایج و دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی پی برد.
     ایشان در ادامه سخنان خود بیان داشت: موجب تأسف است که امروزه هنگام اظهار نظر درباره ی وضعیت موجود کشور عزیز ایران ، جدا از برخی تحلیل های مغرضانه، جهت دار و سیاه نمایی دشمنان خارجی انقلاب، بخشی از تحلیل ها و قضاوت های افرادی در داخل کشور نیز غیرمنصفانه و غیر واقع بینانه، ارائه می شود.
     دکتر زارع در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کمبود ها و نقص ها بزرگنمایی می شود و بسیاری از دستاوردهای نادیده گرفته می شود. حتی تلاشهای جهت دار و معنی داری در خصوص القای این نکته به مردم و بخشی از خواص جامعه صورت می گیرد تا وضعیت اقتصادی و درجه ی توسعه یافتگی کشور، حتی در مقایسه با قبل از انقلاب نیز بدتر نشان داده شود، اما تأمل واقع بینانه و تحلیل علمی تحولات پس از انقلاب اسلامی ، به وضوح نشان می دهد با توجه به شرایط و محدودیت های موجود، جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه، توانسته ضمن مقاومت در برابر همه ی فشارها ، تهاجمات و تجاوزات بیگانگان در امر توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، توفیقات فراوانی بدست آورد.
     فرماندار شهرستان ادامه داد: البته پرداختن به دستاوردها و اقدامات مثبت به معنی تحقق همه ی اهداف و نفی یا نادیده گرفتن نواقص و مشکلات نیست اما هرگز نمی توان دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های گوناگون سیاست داخلی و بین المللی، اقتصادی و عمرانی، علمی و فناوری، دفاعی و نظامی را کتمان کرد. برای درک بهتر دستاوردهای انقلاب اسلامی در کشور در ابعاد مختلف ، باید به وضعیت و شرایط کشور در آن روزگار بنگریم و مروری داشته باشیم تا قضاوت و تحلیل، واقع بینانه صورت گیرد.
     دکتر زارع در ادامه به برخی پیشرفت های انقلاب اشاره کرده و گفت: به جهت ضیق فرصت تنها به یک مصداق اشاره میکنم. ایران تا قبل از انقلاب اسلامی ، در عرصه ی تولید علم و دانش و آموزش، فاقد جایگاه جهانی و بین المللی بود. عقب ماندگی علمی و فناوری ایران در پیش از انقلاب، برای ایرانیان متمدن ، آزاردهنده بود. امروز صاحب جایگاه علمی، فناوری، هسته ای و نانو در دنیا هستیم.سرعت پیشرفت علمی در ایران بر اساس گزارش محافل علمی بین المللی ده برابر سرعت متوسط رشد علم در جهان است.
     در عرصه ی آموزش عمومی، قبل از انقلاب اسلامی ، حدود 70 % بزرگسالان کشور بی سواد بودند و کمتر از 40% از کودکان می توانستند به مدرسه بروند. اما اکنون رقم باسوادی کشور به 95% رسیده است.
     فرماندار شهرستان در جمع پرشور مشتاقان انقلاب اسلامی بیان داشت: امروزه فرهیختگان جامعه، فعالان مدنی و رسانه های داخلی نباید در برابر هجمه مخالفان انقلاب اسلامی ، موضع انفعالی بگیرند بلکه باید به تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران بپردازند.
     دکتر زارع در پایان سخنان خود گفت: دولت اعتدال در 4 سال گذشته در اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی تلاشی وافر داشته و موجب ارتقای شاخص های دستاوردی نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.   1396/11/22 10:48        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )