دوشنبه 01 بهمن 1397
فرماندار دشتستان: دشتستان در تحولات سیاسی و اجتماعی دو قرن اخیر نقش آفرین بوده است. (کدخبر: 1753)
فرماندار دشتستان: دشتستان در تحولات سیاسی و اجتماعی دو قرن اخیر نقش آفرین بوده است.     به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، همایش ملی به شهادت سکوت با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، فرماندار دشتستان ، جمعی از مسئولین ، اساتید دانشگاه و مورخان  و شماری از مردم دشتستان در سالن اجتماعات  کانون امام خمینی شهر برازجان برگزار شد.
     فرماندار دشتستان در این همایش گفت: سابقه سکونتگاهی و آبادانی این منطقه و خطه از جنوب میهنمان به بلندای تاریخ تمدن ایران باستان است. آبادانی دشتستان به دوره ی ایلامی ها می رسد. نشانه های متعددی از تاریخ کهن و باستانی این منطقه به ویژه متعلق به دوران هخامنشی و ساسانی به دست آمده و موجود است که گواه زندگی و هویت تاریخی مردم این دیار است.
     دکتر ارسلان زارع در ادامه افزود: دشتستان در تحولات سیاسی و اجتماعی دو قرن اخیر به ویژه همه ی مرحله ها و دوره هایی که جنوب ایران مورد هجوم بریتانیا قرار گرفته، نقش آفرین بوده است.
     فرماندار دشتستان همچنین اظهار داشت: حضور مداخله جویانه استعمار انگلیس از مسائل مهم و موثر سیاسی و اجتماعی ایران در قرن بیستم بوده است. این موضوع یکی از شاخصه های تاریخ معاصر ایران است.
     دکتر زارع در پایان سخنان خود گفت: برگزاری چنین کنگره ها و همایش هایی ، ضمن تبیین بیشتر نقش موثر تاریخی مردم و مبارزان بزرگی چون غضنفرالسلطنه برازجانی و آیت اله مجاهد به نسل جدید، زمینه ساز انجام پژوهش ها و تحقیقات بیشتر تاریخی می شود تا زوایای پنهان نقش آفرینی مردم دشتستان در تاریخ ایران سربلند را ، روشن تر نماید.
شایان ذکر است همایش در نوبت صبح با انجام سخنرانی ها و ارائه مقالات در سالن اجتماعات کانون امام خمینی برگزار شد و اختتامیه آن ساعت 19 در کاروانسرای مشیرالملک برازجان برگزار خواهد گردید.   1396/10/28 10:49        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )