دوشنبه 19 آذر 1397
فرماندار دشتستان: ارتقای شاخص های بهداشتی هدف مهم دولت است. (کدخبر: 1731)
فرماندار دشتستان: ارتقای شاخص های بهداشتی هدف مهم دولت است.     به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، مراسم افتتاح طرح سفیران سلامت مدارس دشتستان با حضور فرماندار و  مسئولان  شهرستان در دبستان نرجس برازجان برگزار گردید.
     فرماندار دشتستان در این آئین گفت: ارتقای شاخص های بهداشتی جامعه و حفظ پایداری آن از مهمترین عوامل توسعه پایدار و هدف مهم دولت است.
رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان در ادامه گفت :اگرچه در قرون گذشته همگان  به این باور نرسیده بودند اما امروزه نه تنها پژوهشگران عرصه بهداشت و سلامت ، بلکه آحاد مردم جامعه به این یقین رسیده اند که  جامعه ای به توسعه پایدار نمی رسد، مگر آنکه آن جامعه از افراد سالم و خانواده سالم اعم از سلامت جسمانی ، روانی و معنوی برخوردار باشند.
     دکتر ارسلان زارع افزود: اگرچه این مراسم نمادین است اما اقدامات آموزشی و فرهنگی  سفیران سلامت  مبیّن فعالیتی سترگ، ارزشمند و مهم نه تنها برای مدارس، بلکه برای جامعه ما به حساب می آید.
   
     مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز گفت: طرح سفیران سلامت از جمله طرح های ارزشمند در حوزه زیست سالم و از ساحت های طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در چند سال اخیر در آموزش و پرورش اجرا شده و نتایج ارزشمندی داشته است و تقریبا در همه مدارس دشتستان بالغ بر 15 درصد از دانش آموزان تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند .
     سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز در این آئین با اشاره به اینکه سلامتی واژه ی مهمی است گفت: ما در راستای سلامتی مردم به سفیران سلامت نیازمندیم و امیدواریم که این طرح در مدارس از 15 به 100 درصد برسد و همه دانش آموزان و مردم جامعه نیز برای کسب سلامتی تحرک بیشتری داشته باشند. دکتر ماریا خویشدوست  از دانش آموزان بعنوان سفیران سلامت خواست تا پیام های سلامتی را به خانواده ، دوستان و اطرافیان خود برسانند و نگهبان سلامتی در جامعه باشند.   1396/8/30 04:46        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )