دوشنبه 01 بهمن 1397
فرماندار دشتستان: پیوند خانواده ها با کتاب و کتابخوانی امری مهم ، ارزشمند و ضروری است. (کدخبر: 1728)
فرماندار دشتستان:  پیوند خانواده ها با کتاب و کتابخوانی امری مهم ، ارزشمند و ضروری است.      به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان ، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دشتستان به ریاست فرماندار و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمن در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار دشتستان در این جلسه گفت: از آنجایی که  پیوند خانواده ها با کتاب و کتابخوانی امری  مهم ،ارزشمند و ضروری است ، باید تمامی ادارات ، نهادها و سمن های مردم نهاد ذیربط کوشش کنند تا این مطلوب  محقق شود.
دکتر ارسلان زارع افزود: مسئولان  اداراتی همچون  آموزش و پرورش  ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما و ائمه جمعه و جماعات نیز کوشش کنند تا زمینه بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه فراهم گردد.
فرماندار دشتستان  در بخش دیگری از سخنان با اشاره به چشم انداز برنامه ششم توسعه گفت : تلاش خواهیم کرد ، برنامه های این حوزه بر اساس برش شهرستانی آن اجرایی شود.
    رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه ، مشارکت بیشتر خیرین و شوراهای اسلامی شهرها و روستا ها در ساخت کتابخانه ها را خواستار شد و از شهرداریهای تابعه خواست تا بدهی خود بابت سهم نیم درصد به کتابخانه ها را حداکثر تا پایان آذرماه پرداخت نمایند.
    نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز ، ایجاد انگیزه وافزایش علاقه در میان مردم نسبت به مقوله کتاب و کتابخوانی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت : آموزش و پرورش می بایست در این راه گامهای موثرتری بردارد.
محمد باقر سعادت افزود :از اینکه جوانان دشتستانی ارتباط خوبی با کتابخانه های عمومی دارند خرسندم.
    مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر نیز گفت: شهرستان دشتستان با داشتن 15 کتابخانه ی عمومی ، یک چهارم آمار استانی را دارا می باشد. و باید تلاش شود تا علاوه بر این مقدار فضای کتابخانه ای موجود ، برای رسیدن به فضای استاندارد ، کتابخانه های دیگری نیزدر شهرستان احداث شود.
    بوستانی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان نیز در این جلسه گفت: در هفته کتاب با همکاری مدیریت کتابخانه های عمومی شهرستان ،25 نمایشگاه کتاب در 25 آموزشگاه دایر می شود که طرح عضویت رایگان  در کتابخانه های عمومی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
     در پایان جلسه ، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان از کتابخانه های شهر برازجان بازدید به عمل آوردند.


   1396/8/22 20:54        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )