دوشنبه 19 آذر 1397
بازدید فرماندار دشتستان از پروژه آب منطقه ای (کدخبر: 1719)
بازدید فرماندار دشتستان از پروژه آب منطقه ای     به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان، فرماندار دشتستان و مدیرعامل آب منطقه ای استان  و جمعی از مسئولین شهرستانی از سد در حال ساخت کنترل سیلاب آبپای ارغون بازدید نمودند.
     در این بازدید که به منظور بررسی چگونگی و روند ساخت پروژه سد صورت گرفت، فرماندار دشتستان گفت: سد آبپای ارغون که در راستای طرح جامع کنترل و مدیریت سیلاب شهر برازجان آغاز گردیده بود با پیشرفت خوبی در حال اجراست که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
     دکتر ارسلان زارع افزود: این طرح علاوه بر اینکه موجب مدیریت و کنترل سیلاب می شود در پایین دست سبب تقویت منابع آب زیرزمینی برای توسعه کشاورزی نیز می گردد.
     مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر نیز گفت: این سد از نوع CSG می باشد که از لحاظ زیست محیطی کمترین صدمه و تخریب به محیط زیست وارد می نماید و با هزینه ای کمتر از انواع دیگر سدها با ارتفاع 24 متر از پی و ظرفیت ذخیره ای بیش از یک میلیون مترمکعب با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 50% در حال ساخت می باشد.
     مهندس شاهپور رجایی افزود: این پروژه در ارتفاع 511 متر از سطح دریا و عبور آب از سرریز در حالت وقوع سیل 500 ساله 68 مترمکعب در ثانیه ساخته می شود.   1396/8/4 09:21        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )