یکشنبه 05 خرداد 1398
نشست هم اندیشی توسعه و اشتغال روستایی با حضور استاندار /تصویر (کدخبر: 1581)
نشست هم اندیشی توسعه و اشتغال روستایی با حضور استاندار /تصویر
به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان ؛نشست هم اندیشی توسعه و اشتغال روستایی، بخش های مرکزی و آبپخش با حضور استاندار بوشهر، فرماندار دشتستان، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستانی عصر چهارشنبه 20 بهمن ماه در سالن اجتماعات فرمانداری دشتستان برگزار گردید.

استاندار بوشهر در این آیین با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، گفت: تجربه ثابت کرده است نشست با مسئولین بخش ها و دهیاری ها منجر به حل عمده مشکلات شده است.

وی ضمن برشمردن اقدامات دولت تدبیر و امید در روستاهای استان گفت: در مدت 4 سال گذشته کارهای خوب و موثری در روستاها انجام داده ایم، مثل احداث زمین های ورزشی، گازرسانی، طرح های عمرانی و فرهنگی امید و غیره که دهیارهای ما رسما اینها را انجام داده و یا نقش پررنگی در انجام آن داشته اند.

دکتر مصطفی سالاری تاکید کرد: بایست کارهای غیرعمرانی مثل طرح تشویق دانش آموزان یا طرح های امید اجتماعی که در روستاها شروع شده است را با قدرت ادامه داده و در این مسیر موفقیت های بیشتری را رقم بزنیم.

استاندار بوشهر با اشاره به لزوم توجه به بحث اشتغال افزود: ما در روستا اگر آب، برق، تلفن، اینترنت و امکانات خوب داشته باشیم اما مردم آن غالبا بیکار باشند این امکانات موجب آرامش و زندگی خوب و مطلوب نخواهد شد و موفق نبوده ایم. لذا اگر بحث اشتغال را هم در کنار تمام این امکانات فراهم کنیم توانسته ایم بسیار موفق تر از گذشته باشیم.

وی تصریح کرد: تا پایان شهریور ماه همه روستاها دارای اینترنت پرسرعت خواهند بود. همچنین طی چند ماه آینده مشکل برق تمام روستاها تا حد امکان برطرف خواهد شد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان بوشهر با بیان اینکه از نظر آموزشی در وضعیت خوبی هستیم، ادامه داد: با این همه حل مشکلات ما با مسائل عمرانی نیست، بلکه باید روی توانمندسازی افراد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان کار کنیم.

سالاری با اشاره به اینکه بحث فرهنگی مقدم بر معیشت است، گفت: حتما نیاز است که کاری برای معیشت مردم انجام بدهیم و هدف از این جلسه تعریف ماموریت هایی در حوزه اشتغال و تامین معیشت مردم است. زیرا کار عمرانی به هر حال انجام می شود و در بدترین حالت هزینه ها بالا رفته و یا سرعت کار کم است اما اگر در ایجاد اشتغال وقفه ای به وجود بیاید اصل کار متوقف می شود.

وی یادآور شد: در سطح استان چند بزرگراه در حال ساخت است که همگی در شهرستان دشتستان هستند. بزرگراه اهرم-دشتستان که با سرعت خوبی در حال انجام است، بزرگراه برازجان-گناوه که 29 کیلومتر آن در بهمن ماه افتتاح شد و کار اندکی از آن باقی مانده است و بزرگراه دالکی-کنارتخته که در حال انجام است و...، که با این پروژه ها دشتستان بار دیگر در مسیر تردد قرار خواهد گرفت.

استاندار بوشهر  با اشاره به مشکلات آب شهرستان دشتستان، اظهار داشت: ما تا امروز دو دستگاه آبشیرین کن را وارد مدار کرده ایم و دو دستگاه دیگر هم در حال کار بر روی آنها هستیم. همچنین در حال کار بر روی مجتمع های آبرسانی خصوصا در دشتستان هستیم و میتوان گفت در تابستان آینده مشکلات تابستان قبل را نخواهیم داشت.

 فرماندار شهرستان دشتستان نیز با اشاره به اینکه کشور ایران به برکت انقلاب اسلامی توانسته است در مسیر پیشرفت و توسعه خوش بدرخشد، گفت: در سه سال اخیر، کارهای بزرگی در شهرستان دشتستان و حوزه های روستایی صورت گرفته است. برای نمونه تا سال 1392 تنها پنج روستای شهرستان از نعمت گاز برخوردار بودند اما امروز بیش از 60 روستای شهرستان دارای گاز هستند و بقیه نیز تا پایان فصل بهار آینده از خدمات گاز بهره مند خواهند شد.

دکتر ارسلان زارع ضمن برشمردن اقدامات عمرانی در روستاهای شهرستان دشتستان، گفت: در حوزه ورزشی تا سال 92 سرانه ورزشی روستایی 53 صدم متر مربع بوده اما تا امروز به 76 صدم متر مربع رسیده است. همچنین چند سالن ورزشی روستایی و زمین چمن دیگر در دستور کار داریم که برخی تا پایان امسال و بقیه تا پایان سال آینده بهره برداری خواهند شد.

وی در خصوص اقدامات زیربنایی توسعه یعنی آموزش و پرورش، اظهار داشت: دانش آموزان ما در سه سال اخیر به ویژه در بخش روستایی توانسته اند رتبه نخست استان را به دست بیاورند و در بسیاری از لیگ ها و تیم های علمی رتبه های خوبی را کسب کرده اند. 

فرماندار دشتستان تاکید کرد: برای تقویت زمینه و بستر علمی حوزه آموزش نیز کارهای مهمی صورت گرفته است که یکی از این اقدامات مهم بهره برداری از 48 پروژه همراه 162 کلاس درس با اعتبار 23 میلیارد تومان طی سه سال اخیر بوده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت یازدهم در ارائه خدمات به مردم مصمم است و دقت و توجه ویژه ای نیز به روستاییان دارد.

محمد باقر سعادت اضافه کرد: تقدیم لایحه توسعه روستاها به مجلس نشانه نگاه ویژه این دولت به روستاهاست.

وی بیان کرد: با وجود همه مشکلات مالی، دولت هرگاه در استان بوشهر و حتی در شهرستان دشتستان مساله ای پیش آمده است، در کمترین زمان کارگزاران دولت در این استان و شهرستان حاضر شده اند.

سعادت، آغاز اجرای سد دالکی، بیمارستان 17 شهریور برازجان، آبیاری تحت فشار و کلینیک تخصصی تامین اجتماعی را از اقدامات مهم چند ماه اخیر دولت در شهرستان دشتستان برشمرد.

امام جمعه برازجان هم در این همایش با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در همه عرصه ها و دولت های پس از انقلاب دستاوردهایی خوب داشته ایم و دولت های قبل نیز هر کدام به نوبه خود سهمی در این پیشرفت ها داشته اند.

حجت الاسلام حسن مصلح اضافه کرد: دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داریم که باید مدام یادآوری شود تا بتوانیم در مسیر پیشرفت بمانیم.

وی با اشاره به دستاوردهای عرصه روستایی، اظهار داشت: اکنون عمده روستاها از خدمات آب و برق و گاز برخوردار هستند و در حوزه آموزش نیز در روستاهای استان بوشهر امکانات تحصیلی خوبی وجود دارد و مدارس شبانه روزی نیز احداث شده است.
امام جمعه برازجان اضافه کرد: در روستاها تاسیس دهیاری ها توانسته است نقش فعالی را در عمران و آبادی آنها ایفا کند.

شایان ذکر است در این نشست ضمن اینکه نمایندگان دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای هر دوبخش به بیان مشکلات پرداختند ،از دو خانواده معظم شهدا و همچنین چهار دانش آموز برتر بخش های مرکزی و آبپخش تجلیل به عمل آمد .


 
   1395/11/21        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )