پنجشنبه 30 فروردین 1397
فرماندار دشتستان در روز دانشجو: لازمه اعتلای دموکراسی ، نقادی است (کدخبر: 1546)
فرماندار دشتستان در روز دانشجو: لازمه اعتلای دموکراسی ، نقادی است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان ؛ آیین بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو با حضور فرماندار دشتستان ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و جمعی از دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار گردید .

فرماندار دشتستان در این آیین ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان ، گفت: دانشجویان بعنوان یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی نه تنها در تولید و توسعه دانش ، علم ، خلاقیت و فناوری مهمترین رکن تحقق توسعه نقش آفرینی می کنند بلکه با نگاه تیز بین نقادانه خود، زمینه ساز توسعه دموکراسی و تسهیل گر مسئولین برای خدمات بهینه و تلاش های سازنده تر هستند.

دکتر ارسلان زارع در ادامه با بیان اینکه دانشجویان نقش موثری درارتقای آگاهی های عمومی و توسعه علمی کشور دارند ،ابراز داشت:  روز دانشجو روز عدالتخواهی ، آزاد اندیشی،استبداد ستیزی واندیشه و تفکر نو است .

ایشان با تاکید بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و توسعه تشکل های دانشجویی در دانشگاه ها، افزود : لازمه اعتلای دموکراسی و مردم سالاری دینی، نقادی است . بهترین مکان تجزیه و تحلیل و نقد قدرت و حاکمیت دانشگاه است و لازمه نقادی هم آزادی است ، البته آزادی در چارچوب قانون است که موجب پویایی و نشاط بیشتر دانشگاه و جامعه می شود .

فرماندار دشتستان با ذکر آمارهای مختلف از میزان رشد کمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بویژه در خصوص تعداد دانشجویان و رشته های تحصیلی اظهار امیدواری نمود تا با تحقق برنامه ششم توسعه از نظر کیغی نیز آموزش عالی ایران جایگاه به مراتب بالاتری در بین کشورهای بزرگ دنیا دست یابد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن گرامیداشت این مناسبت در این مراسم گفت : روز 16 آذرماه روزی است که جرقه ای در تاریکی زده شد و جهان اسلام را منور کرد .

محمد باقر سعادت با تاکید بر ایجاد محیط مطلوب برای بیان آزادانه و ناصحانه اندیشه‌ها در دانشگاه‌ها افزود : اگرچه در مدت اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان رونق و پویایی بیشتری مشاهده میکنیم اما انتظار بیشتری می رود.

وی در ادامه گفت:انتظار جامعه از وزارت علوم تحقیقات و فناوری این است که با برنامه ریزی مناسب تر برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور ،زمینه های اشغال جوانان تحصیل کرده را فراهم کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر نیز گفت : دانشجو باید آزادی خواه و آزاد اندیش باشد و بدون محافظه کاری حرف های خود را بزند و نقد ها را بیان کند .

دکتر یوسف قیصری با ابراز امیدواری برای دانشجویان که در آینده نیز مانند ایام دانشجویی پویایی خود را داشته باشند ، ابراز داشت : 16 آذر آغازگر عدالت خواهی ، یاد آور بیداری و قیام بر علیه ظلم و ستم ودخالت های استکبار جهانی بود .

وی افزود : دانشجو و دانشگاه نماد علم و آگاهی است و فضای دانشگاه باید فضای باز سیاسی باشد تا دانشجو بتواند همه مطالبات خود را آزادانه بیان کند.

دکتر یحیایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان نیز ضمن گرامیداشت روز دانشجو به برخی از اقدامات انجام شده برای تقویت امکانات دانشگاه و خدمات بهتر آموزشی و رفاهی به دانشجویان پرداخت و اظهار امیدواری کرد تا با تکمیل ساختمان جدید مطلوبیت بیشتری حاصل شود .

شایان ذکر است این مراسم با تقدیر از دانشجویان برتر در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی ، و همچنین پرسش دانشجویان و پاسخ مسولین به پایان رسید.

   1395/9/16        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )